eko2023 nowe
aplikacja_SGB_Mobile_1920x500 2022
SGB_BLIK_na_telefon_1920x500
autopay_SGB_k_1920x500
previous arrow
next arrow

Zrzeszenie SGB

SGB-BANK S.A. zrzesza 192 Banki Spółdzielcze i wspólnie z nimi tworzy Spółdzielczą Grupę Bankową, do której należy Bank Spółdzielczy w Bytowie.

Założony przez Banki Spółdzielcze SGB-Bank S.A. działa od 1990 roku i pełni funkcję banku zrzeszającego w Spółdzielczej Grupie Bankowej. W jej skład wchodzą ponadto 192 Banki Spółdzielcze z województw: wielkopolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego i lubuskiego.

SGB-Bank S.A. działa we współpracy i na rzecz Banków Spółdzielczych SGB, pełniąc jednocześnie rolę uniwersalnej obsługi bankowej osób fizycznych i prawnych, obsługi finansowej przedsięwzięć gospodarczych głównie w obszarze rolnictwa i przetwórstwa rolno-spożywczego.

Strategicznym celem SGB-Banku S.A. jest stworzenie nowoczesnej grupy bankowej, dysponującej najnowocześniejszymi technologiami, konkurencyjnej wobec banków komercyjnych i funkcjonującej w oparciu o trwałą i aktywną współpracę z Bankami Spółdzielczymi Zrzeszenia.

30 lat działalności SGB-Banku S.A. na polskim rynku finansowym przyczyniło się do znaczącego wzmocnienia pozycji Spółdzielczej Grupy Bankowej. Od 2019 roku Banki Spółdzielcze SGB dysponują pakietem najnowocześniejszych systemów płatności mobilnych: BLIK, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.